Buradasınız : Hizmetlerimiz

Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon - Çelik malzemelerin tümü geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Ve geri dönüşüm işlemi ne kadar yapılırsa yapılsın özelliğini asla kaybetmez .

Çelik malzemelerin tümü geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Ve geri dönüşüm işlemi ne kadar yapılırsa yapılsın özelliğini asla kaybetmez .

18. ve 19 Yüzyıllarda endüstriyel gelişmenin ivme kazanmasıyla birlikte çelik üretimi önem kazanarak büyük artış göstermiştir. Çelik üretiminin çok hızlı artması ile birlikte çeliğin kullanım alanları her alanda daha da genişlemiştir.

Çelik malzemeler ilk başta endüstriyel ve sanayi projelerinin uygulanmasında yoğun olarak kullanılmaya başlayıp, ardından da ev ve inşaat projelerinin uygulanmasında kullanılmaya devam etmiştir. Çelik malzemeler hayatımızın her safhasında kullanılmak üzere bizlere kolay çözümler üretmiştir.

Çelik konstrüksiyon inşaatlarında tüm taşıyıcı sistemlerin çelik malzemeden üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan Türkiye'de en çok tercih edilen, çoğunlukla konstrüksiyon depolar, konstrüksiyon fabrika binaları, konstrüksiyon spor tesisleri, konstrüksiyon hangarlar, ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapılardır.

Çok Hafif olması nedeni ile konstrüksiyon yapılar daha az deprem yüklerine maruz kalıp, sağlam olmaları, imalat ve montajlarda zamandan tasarruf sağlaması bakımından tercih edilen bir yapı sistemi olmuştur.

Çelik konstrüksiyon yapılarda farklı konstrüksiyon sistemleri uygulanabilir.
Konstrüksiyon yapıların kurulumu çok hızlıdır, bir çok defa sökülüp tekrar montajı yapılabilir ve uzun ömürlü olması da çeliği daha da cazip kılmaktadır.

Çelik malzemelerin tümü geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Ve geri dönüşüm işlemi ne kadar yapılırsa yapılsın özelliğini asla kaybetmez .